Kapcie damskie The North Face Thermoball Tent Mule Faux Fur IV – black/ grey – to model, który posłuży każdej kobiecie wybierającej się na górską wyprawę jako para bardzo ciepłych kapci chroniących stopy przed wychłodzeniem. Projektanci TNF umieścili w nich wydajną syntetyczną ocieplinę umieszczoną w konstrukcji specjalnych komór znanych z górskiej odzieży puchowej.

Można śmiało stwierdzić, że ten model korzysta z technicznych rozwiązań znanych z konstrukcji zaawansowanych butów górskich marki The North Face. Wysoka wygoda i komfort zapewniane są przez piankę EVA oraz futerkową wyściółkę, co pozwoli na odpoczynek po całodniowym górskim trekkingu.

Damskie kapcie The North Face ThermoBall Tent Mule Faux Fur IV Lady sprawdzą się wszędzie tam, gdzie stopy aktywnych w górach kobiet wymagają komfortowego ogrzania oraz ochrony przed odmrożeniami. Buty przydadzą się w trakcie odpoczynku w namiocie podczas zimowej ekspedycji na ośnieżone wysokie szczyty, a także w trakcie odpoczynku w schronisku po trekkingu. Model ten został w dużej części wykonany z materiałów pozyskanych z odzysku, co potwierdza tylko pogląd, że skuteczny recykling może zapewnić funkcjonalne produkty oraz ochronić środowisko naturalne przed znacznym zaśmieceniem.

Za komfort cieplny tego modelu odpowiada ocieplina Thermoball™, która powstała we współpracy z marką Primaloft™ wyspecjalizowaną w produkcji syntetycznego puchu, który właściwościami zbliżony jest do swojego naturalnego odpowiednika. Dzięki temu każda chwila spędzana w butach The North Face ThermoBall Tent Mule IV Lady niezależnie, czy jest to górski namiot, schronisko, czy Twój własny dom będzie komfortowa. Wedle badań, którym poddano tą syntetyczną ocieplinę jej sprężystość wynosi 600 cuin, co daje izolację termiczną bliską naturalnemu puchowi. Jednakże przewagą Thermoball™ jest to, że nawet, gdy zamoknie zachowuje część ze swoich właściwości grzewczych, co jest niemożliwe w przypadku puchu ptasiego. Ta wydajna syntetyczna ocieplina została umieszczona w specjalnych komorach na cholewce buta, co chroni ja przed migracją wewnątrz konstrukcji dzięki czemu zapewnia stały komfort termiczny.

Cholewkę tego modelu stanowi materiał, który został pozyskany w ramach recyklingu butelek na wodę. Posiada on pewne cechy wodoodporne, co spowolni namakanie butów The North Face ThermoBall Tent Mule IV Lady w przypadku wystawienia ich na działanie wilgoci. Wyściółkę tej konstrukcji stanowi imitacja futra, co sprawia, że stopa jest otoczona przyjemną w dotyku otuliną, która nie powoduje podrażnień skóry, a także zapewnia komfort cieplny. Pomiędzy podeszwą, a stopą znajduje się wkładka z pianki EVA, która dzięki swojej strukturze zapewnia pewien stopień izolacji oraz wysoki komfort w trakcie stawiania każdego kroku, co można zawdzięczać dobrej amortyzacji tej technologii. Podeszwę tego modelu stanowi wytrzymała guma o dobrej przyczepności.

Zimowe kapcie The North Face ThermoBall Tent Mule Faux Fur IV Lady to niesamowicie przydatny element każdej górskiej wyprawy. Pozwoli skutecznie ogrzać stopy, co zapewni wysoki komfort, a dzięki ich wszechstronności można korzystać z nich zarówno w domu jak i w górskim schronisku lub namiocie.

Kapcie damskie The North Face Thermoball Tent Mule Faux Fur IV – najważniejsze cechy:

 • Rewolucyjna ocieplina Thermoball™ zapewnia świetną izolacje cieplną, bardzo niską wagę i mniejszą wrażliwość na wilgoć;
 • Stosunkowo gruba wkładka z pianki EVA poprawiająca częściowo izolację i zapewniająca wysoką wygodę;
 • Warstwa wierzchnia wykonana z materiału spowalniającego namakanie kapci;
 • Część konstrukcji wykonana z materiału P.E.T pochodzącego z recyklingu, co odpowiada ekologicznej filozofii The North Face;
 • Zwiększona wytrzymałość na przypadkowe rozdarcia dzięki szwom ripstop;
 • Wyściółka z imitacji futra zapewnia komfort cieplny oraz jest przyjemna w dotyku;
 • Gumowe wstawki przy podeszwie poprawiające przyczepność;
Thermoball™ jest rewolucyjną syntetyczną ociepliną powstałą dzięki ścisłej współpracy z marką Primaloft™, produkującą jedne z najbardziej wydajnych materiałów izolacyjnych – między innymi dla amerykańskiej armii. W przeciwieństwie do tradycyjnego kształtu cząstek syntetycznej ociepliny, włókna Thermoball™ tworzą w swym wnętrzu liczniejsze „kieszenie powietrzne”, w których magazynują niezbędne ciepło. Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Kansas, ocieplina Thermoball™ daje porównywalny stopień izolacji cieplnej co naturalny puch o współczynniku sprężystości 600 cuin. W rezultacie włókna Thermoball™ mogą uzyskać niższą wagę, świetne właściwości izolujące od chłodu oraz dobry współczynnik sprężystości – dzięki strukturze opartej na drobnych kulkach. Włókna Thermoball™ będą również odznaczać się wyższą odpornością na wilgoć, w porównaniu do tradycyjnego puchu.Cholewka:P.E.T.Membrana:---Podeszwa:The North Face Podszewka:NylonŚródpodeszwa:Pianka EVAWzmocniony przód:---

Napisz opinię

Please login or register to review

Kapcie damskie The North Face Thermoball Tent Mule Faux Fur IV blck Obuwie Damskie WCZLCOMOL

 • Kod produktu: WCZLCOMOL
 • Dostępność: W magazynie
 • 864.80PLN
 • 444.14PLN


Dostępne opcje


Related Products