Meindl Engadin MFS to najwyższej jakości damskie buty trekkingowe – wykonane z olejowanego nubuku, z wyściółką skórzaną i innowacyjnym systemem MFS®.

Jeżeli myślisz o butach na dalekie i trudne trekkingi, powinnaś wybrać buty Engadin MFS Lady, które zostały skrojone z myślą o anatomii kobiecej stopy. To buty bardzo zbliżone do modelu Borneo – tyle, że wyższe i nieco sztywniejsze.

MFS – Memory Foam System- to specjalna wykładzina piankowa w obszarze kostki, składająca się ze sklejonych ze sobą pianek o różnych właściwościach: – pianka o wysokiej elastyczności jako podstawa – pianka o małej elastyczności, reagująca na ciepłotę ciała. To dzięki niej but aktywnie dopasowuje się do zmian w tęgości stopy które następują w czasie wielogodzinnych wędrówek (noga ‘puchnie’ i staje się szersza).

MFS nie zwiększa w żaden sposób pocenia się stopy ani też nie ogranicza aktywności oddechowej (pianki klejone są punktowo i doskonale przepuszczają powietrze).

Cholewka: gruby, olejowany nubuk o bardzo wysokiej wodoodporności
Na całym obwodzie chroniony gumowym otokiem (na wysokości ok 2cm).

Zastosowanie 4 rodzajów haków ze stali nierdzewnej, pozwala na idealne dopasowanie buta do stopy. Umożliwia także różnicowanie siły ściągnięcia sznurowadeł w zależności od stromości terenu. Gładkie wykończenia haków chronią sznurowadła przed zbyt szybkim zużywaniem się i przecieraniem.

DiGAfix® – system ukośnego osadzania głównych haków w miejscu zginania buta (na dodatkowym, luźno osadzonym płacie skóry). Zabezpiecza on przed jakimkolwiek uciskiem stopy; pozwala optymalnie zasznurować buty.

Język APS – w miejscach styku z ciałem użytkownika język wyłożony został miękką pianką. Wszystkie szwy przy krawędziach wykonano “na płasko”, tak by nie powodowały podrażnień. W miejscy zgięcia buta, język odpowiednio wyprofilowano.

Wyściółka: naturalna skóra (zapewnia doskonałe odprowadzanie potu od stopy i poczucie wysokiego komfortu).

Wkładki: Air Active® Drysole
Antybakteryjne wkładki Vildona Drysole z dodatkowym tłumikiem wstrząsów z poronu (bezpośrednio pod piętą) ukształtowane są anatomicznie z włókniny o bardzo dużej zdolności pochłaniania wilgoci. Sprawiają, że nawet po wielu godzinach marszu, stopa pozostaje komfortowo sucha.

Podeszwa: Vibram Multigriff®

Waga buta (rozm. 38): ok. 740 g;

Uwaga: Buty produkowane co pół numeru, zgodnie z rozmiarówką wyrażaną w jednostkach UK. Przelicznik do wersji europejskiej (40, 41 itp.) powinien być traktowany jedynie orientacyjnie.

Cholewka:Nubuk olejowanyKrój:WysokieMembrana:---Otok:VPodeszwa:Vibram Meindl MulgriffPodszewka:Skóra naturalnaRaki automatyczne:---Raki pół-automat.:---Śródpodeszwa:Amortyzujący poliuretanWzmocniony przód:V

Napisz opinię

Please login or register to review

Meindl Engadin MFS Lady brown Obuwie Damskie UTROMCUSH

  • Kod produktu: UTROMCUSH
  • Dostępność: W magazynie
  • 887.92PLN
  • 442.92PLN


Dostępne opcje


Related Products